Dolny Śląsk w finale UEFA Regions CUP!

Zmagania kadry Dolnego Śląska na finałowym turnieju trwają od ubiegłego wtorku, a dzięki wczorajszemu remisowi Dolnoślązacy zagwarantowali sobie udział w środowym finale, gdzie zmierzą się z reprezentacją gospodarzy.

Na pochwałę zasługują Trójkolorowi, którzy bardzo dobrze spisują się w całym turnieju. Od początku możemy ich oglądać w podstawowych jedenastkach. Warto również dodać,  że Grzegorz Borowy jest kapitanem drużyny. W trzech meczach rozegrał 242 minuty i został ukarany 1 żółtą kartką. Patrząc na poczynania Grześka, z całą pewnością możemy zauważyć, że wrócił do formy po kontuzji, która wyeliminowała go prawie z całej piłkarskiej wiosny.

Jasnym punktem reprezentacji Dolnego Śląska jest również Paweł Słonecki. Choć do “samolotu wsiadł ostatni” i jest to jego pierwsza przygoda z dolnośląską reprezentacją, to szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. W trzech meczach zagrał pełne 270 minut i strzelając w doliczonym czasie gry bramkę w meczu z Hiszpanami przedłużył szanse Dolnego Śląska na wyjście z grupy. Podobnie jak Borowy, na swoim koncie ma jedną żółtą kartkę.

Finał zostanie rozegrany w najbliższą środę o godz. 18.30.

 

WYNIKI GRUPA B

South Region – Chayka 0:1 Dolny Śląsk

Dolny Śląsk 1:1 Castilla y Leon

Dolny Śląsk 2:2 Hradec Kralove

 

GRUPA A

DRUŻYNA PUNKTY WYGRANE REMISY PRZEGRANE
Bavaria 7 2 1 0
Istanbul 6 2 0 1
Ligue de Normandie 3 1 0 2
West Slovakia 1 0 1 2

 

GRUPA B

DRUŻYNA PUNKTY WYGRANE REMISY PRZEGRANE
Dolny Śląsk 5 1 2 0
Castilla y León 4 1 1 1
Hradec Králové 4 1 1 1
South Region – Chayka 3 1 0 2

 

Foto: https://www.skyfish.com/p/bfv-downloads

BAVARIA, GERMANY – June 20: Grzegorz Borowy of Dolny Śląsk in action against Andrés Llorián of Castilla y León during the 2019 UEFA Regions’ Cup Finals Group B match between Dolny Śląsk and Castilla y León at Hankofen Stadium on June 20, 2019, in Bavaria, Germany. (Photo by Piaras Ó Mídheach – UEFA/UEFA via Sportsfile)