Dzisiaj kolejny ważny sprawdzian

Już dzisiaj o godz. 17 Lechia rozegra swój kolejny mecz ligowy. Tym razem o komplet punktów Trójkolorowi powalczą w Żmigrodzie.

Jak pokazuje historia spotkania z Piastem nie należały do najłatwiejszych. Jesienią na własnym boisku przegraliśmy 1:2, a honorowe trafienie należało do Grzegorza Borowego. Należy zaznaczyć, ze do 62’ to my prowadziliśmy, a losy spotkania rozstrzygnęły się, kiedy właśnie w 62’ Żmigród wykorzystał rzut karny, a chwilę później (64’) dołożył drugą bramkę. Dzisiaj prawdopodobnie jeszcze nie zobaczymy wspomnianego Borowego na boisku, chociaż każdy doskonale wie, że w obecnej sytuacji byłby dla nas dużym wzmocnieniem.

Jeszcze trudniejsze spotkanie Lechici rozegrali wiosną 2017/2018 w Żmigrodzie. Tam również przegraliśmy 1:2, a mecz kończyliśmy w dziewiątkę po drugiej żółtej kartce a w konsekwencji czerwonej Patryka Paszkowskiego w 67’ i czerwonej kartce Macieja Tomaszewskiego 70’. Wtedy bramkę dla Lechii zdobył Damian Niedojad, który niestety nie wykorzystał później rzutu karnego podyktowanego w 90’.

Dzisiaj nasi zawodnicy jadą do Żmigrodu niesieni dwoma ostatnimi zwycięstwami. Z całą pewnością z jak najlepszej strony będą chcieli pokazać się Oskar Trzepacz i Oskar Majbroda, którzy obecnie są wypożyczeni z Piasta. Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują obecnie 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Lechia opuściła ostatnią pozycję, zajmując na dzisiaj 16 miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Do boju Drużyna!