Kolejne mecze kontrolne juniorów

Przygotowania do rundy wiosennej wciąż trwają dla naszych juniorskich ekip. Juniorzy Starsi zmierzyli się z Zielonymi Łagiewniki występującymi w A-klasie, a Juniorzy Młodsi z rówieśnikami ze Świdnicy – Polonią-Stal.

Juniorzy Starsi rozegrali solidny mecz przeciwko seniorskiej drużynie z Łagiewnik i wygrali to spotkanie 1:0, a jedyny gol spotkania padł po samobójczym trafieniu. Mimo okrojonego składu udało się dobrze zaprezentować i przede wszystkim nie stracić żadnych goli.

Juniorzy Starsi wystąpili w składzie:

Wajda – Aksamit, Kotus, Dzwolak, Nawrot, Słomian, M.Hanusiewicz, K.Hanusiewicz, F.Hanusiewicz, Sztuka, Kaczmarek.

Bardzo dobry mecz rozegrali dzisiaj Juniorzy Młodsi. Pomimo porażki z wyżej notowanym przeciwnikiem zespół zasłużył na słowa uznania. W pierwszej połowie zespoły toczyły wyrównany pojedynek i miały po kilka sytuacji, ale skuteczniejsi w tej wymianie ciosów okazali się goście i do przerwy prowadzili 1:0. Po zmianie stron przewagę osiągnął już zespół Polonii-Stali, ale raził nieskutecznością i w kilku bardzo dogodnych sytuacjach nie potrafił umieścić piłki w bramce Lechitów. Dopiero w 80 minucie goście strzelili jednak drugiego gola i wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego. Końcówka meczu była bardzo ciekawa i emocjonująca. Najpierw po rzucie rożnym najniższy na boisku Dominik Watuszko strzałem głową strzelił gola kontaktowego. Chwilę później ten sam zawodnik po podobnym zagraniu powinien doprowadzić do remisu. Po upływie kolejnej minuty jeszcze lepszą sytuację zaprzepaścił Bartek Górecki. Nasz zespół ambitnie walcząc o remis w końcówce zapomniał o obronie i został skarcony w ostatnich sekundach. Po szybkiej kontrze goście ustalili wynik na 1:3. Po całkiem dobrej pierwszej połowie z naszymi juniorami starszymi, zespół po raz kolejny udowodnił że potrafi grać w piłkę i może walczyć z wyżej notowanymi przeciwnikami jak równy z równym.