Lekcja gry od Gwarka

Dwoma porażkami zakończyły się mecze kontrolne juniorów w Nowej Rudzie z Gwarkiem Zabrze. Juniorzy Starsi przegrali 6:0 (0:4), a Juniorzy Młodsi 12:0 (8:0). Rozmiary porażki nie napawają optymizmem, ale mocno uszczuplony skład obu drużyn nie pozwolił w pełni zaprezentować się naszym drużynom.

Bardzo dobrą lekcję dostali nasi juniorzy w sparingu z Gwarkiem Zabrze. Jedna z najlepszych szkółek piłkarskich w kraju pokazała nam nasze miejsce w szeregu. O ile Juniorzy Starsi nawiązali jakąkolwiek walkę, tak młodsi byli tylko tłem dla dużo mocniejszego rywala. Pod każdym względem lepiej wyszkoleni zawodnicy Gwarka brylowali na boisku obnażając wszystkie braki techniczne i taktyczne naszych rówieśników. Do przerwy nasza obrona w ogóle nie radziła sobie z zawodnikami z Zabrza, po przerwie i korektach w ustawieniu było trochę lepiej, ale główne role na boisku odgrywali zawodnicy przebywający na obozie w Nowej Rudzie. Na wyróżnienie zasłużył nasz bramkarz JM Krzyżaniak, który uratował nasz zespół od jeszcze wyższej porażki broniąc między innymi dwa rzuty karne.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć juniorom powodzenia w kolejnych spotkaniach. Chłopaki wyciągać wnioski i głowy do góry!