OSTATNI SPARING NA PLUS

Lechici w ostatniej grze kontrolnej przed rozpoczęciem rundy wiosennej pokonali w Wierzbicach WKS 5:0. Pierwszy kontakt z murawą naturalną sprawił, że w pierwszych minutach zobaczyliśmy w działaniach naszych zawodników wiele niedokładności. Na pierwszą składną akcję musieliśmy czekać, aż do 20 minuty. Indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Zatwarnicki, podał piłkę do Arka Majewskiego, ten przekazał do Eltona, który strzałem lewą nogą wyprowadził Lechitów na prowadzenie. Strzelony gol wpłynął bardzo korzystnie na trójkolorowych i od tego momentu stali się stroną dominującą. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem składną akcję lewą stroną rozegrali Arek Majewski z Kubą Knyrkiem, piłka trafiła do Eltona, który zdecydował się na strzał z okolic 16 metra, odbita piłka od przeciwnika trafiła ponownie do Knyrka, który pewnie zdobył drugiego gola. Do przerwy Lechici mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale więcej razy nie zobaczyliśmy futbolówki w bramce gospodarzy. Po zmianie stron ponownie ożywili się gospodarze, ale animuszu starczyło im raptem na kilka minut. W 53 minucie ponownie Zatwarnicki pokazał się z jak najlepszej strony i sytuacyjnym strzałem poprawił wynik na 3:0. W 68 minucie było już 4:0. Jakub Kaczmarek, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, otrzymał prostopadłe podanie od Eltona i płaskim strzałem na dalszy słupek ponownie umieścił piłkę w bramce zespołu z Wierzbic. Wynik ustalił na pięć minut przed końcem spotkania Maciek Rudnicki, wykorzystując podanie Dawida Ziółkowskiego. Trener Paweł Sibik tak podsumował okres przygotowań do ligi – ”Dzisiejszym sparingiem zakończyliśmy okres przygotowawczy. Przepracowaliśmy bardzo solidnie ten czas i wygląda, że zespół jest dobrze przygotowany do rundy rewanżowej. Dzisiejsze spotkanie to pierwszy kontakt zespołu z naturalną murawą. Potrzebowaliśmy trochę czasu na aklimatyzację i z minuty na minutę gra naszego zespołu wyglądała coraz lepiej Jestem zadowolony z postawy drużyny w tym meczu i pracy jaką wykonał w całym okresie przygotowawczym. Za tydzień rozpoczyna się runda rewanżowa i wygląda na to, że jesteśmy do niej odpowiednio przygotowani.”

Lechia Dzierżoniów: Spaleniak (60 Derbisz) – Korzeniowski, Łazarowicz (65 Sztuka), Chrapek, Knyrek – Miazga, Aldeir (55 Dawidziak) – Zatwarnicki (60 Ziółkowski), Elton, A. Majewski (65 Rudnicki) – Rzepski (65 Kaczmarek)