PODSUMOWANIE 13 KOLEJKI IV LIGI

W 13 kolejce wszystkie mecze zostały rozstrzygnięte . Sześciokrotnie wygrywali gospodarze , trzy razy goście wracali do domu z kompletem punktów. W sumie w dziewięciu spotkaniach padło aż 47 bramek , co daje średnią 5,22 na jeden mecz. Najciekawsze spotkanie tej kolejki odbyło się w Dzierżoniowie , gdzie miejscowa Lechia nie bez problemów pokonała 1:0 Moto-Jelcza Oława. Bramkę na wagę trzech punktów i dziesiątego zwycięstwa z rzędu, dla trójkolorowych zdobył w 27 minucie Elton. Bez emocji było natomiast w Bielawie. Lider rozgromił piąty w tabeli zespół Mechanika Brzezina, aż 10:0. Po trzy bramki zdobyli Bartłomiej Cegiełka i Adrian Niewiadomski, dwie gole dołożył Patryk Dorożyński, a po jednym Adam Bońkowski i Mateusz Kuriata. Orzeł Ząbkowice po bramkach Maciejewskiego, Raszpli, Kuriaty i Moskala pokonuje mocny zespół Piasta Żerniki 4:2. Wrocławianie po tej porażce spadli na jedenaste miejsce w tabeli, dwa oczka niżej awansował Orzeł. AKS Strzegom pewnie wygrał w Bystrzycy Górnej. Do 65 minuty po dwóch bramkach Damiana Migalskiego (26 , 56) oraz jednym trafieniu Szymona Cukiera (33), Damiana Bogacza (43) i Rolanda Emeki (65) prowadzili już 5:0. Rozluźnienie w końcówce meczu spowodowało , że gospodarze po dwóch bramkach De Olivery (80,90+1) zachowali twarz przegrywając 2:5. Sokół Marcinkowice już w pierwszych 30 minutach rozstrzygnął losy spotkania z Nysą Kłodzko zdobywając trzy bramki. Ostatecznie gospodarze pokonali ekipę z kotliny kłodzkiej 5:1. Piast Nowa Ruda pewnie pokonał Orła Lubawkę 4:0. Bramki dla gospodarzy strzelili Artur Osiecki, Pedro, Marcel Schmid i Bartek Chabrowski. Trzy punkty pozwoliły Piastowi awansować na 9 miejsce w tabeli . Unia Bardo wywalczyła bardzo cenne trzy punkty w Mirkowie pokonując miejscowy GKS 2:1. W tych samych rozmiarach trzy punkty zainkasował MKP Wołów , wygrywając w Sokole Wielka Lipa. W niedzielnym meczu autsajderów lepsi okazali się zawodnicy Orła Prusice pokonując Pogoń Pieszyce 4;3. Było to drugie zwycięstwo gospodarzy w tym sezonie. Pierwsze trzy punkty wywalczyli w drugiej kolejce pokonując u siebie MKP Wołów 2:0. Pauzował zespół Polonii Trzebnica.