Przegrana na inauguracje rundy wiosennej

Niestety nie udała się inauguracja rundy wiosennej dla Trzecioligowców. Lechici polegli 0:2 (0:2) ze Stalą Brzeg. Wygrana gospodarzy była zasłużona i po raz kolejny naszej drużynie nie udało się wywieźć punktów ze stadionu miejskiego w Brzegu.

Trójkolorowi przystąpili do sobotniego meczu mocno osłabieni brakiem pauzującego za kartki Pawła Słoneckiego, kontuzje leczyli Grzegorz Borowy, Damian Korkuś i Oskar Trzepacz, a Piotr Pietkiewicz cały czas zmaga się z wirusem i z powodu licznych nieobecności był praktycznie zmuszony do gry. Braki kadrowe mogą częściowo tłumaczyć sobotnią dyspozycję, niestety Lechici praktycznie w każdym elemencie odbiegali od dwunastej drużyny III Ligi. Szybko stracone dwa gole zdecydowanie nie pomogły i jeszcze bardziej ukazały nasze słabości. Widoczny brak zgrania nowych zawodników, trudy obozu w nogach, brak pomysłu na grę to główne bolączki nad którymi szybko muszą popracować nasi zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym. Szczególnie przy nadchodzącym terminarzu, gdzie zmierzymy się z drużynami  z górnej części tabeli. Pewnym pozytywem może być fakt, że z każdym dniem Lechici będą nabierać co raz więcej świeżości, trudne przygotowania będą procentować, a nowi zawodnicy powinni co raz lepiej czuć się w drużynie. Miejmy nadzieję, że te aspekty pozwolą zapewnić nam niezwykle potrzebne punkty w rywalizacji o utrzymanie w III Lidze.

Następną okazją do powiększenia dorobku punktowego już w następną sobotę. Lechici na stadionie przy ulicy Wrocławskiej podejmą rezerwy Zagłębia Lubin, które w przekonującym stylu pokonały lidera rozgrywek Górnik Polkowice wynikiem 6:3. Zapowiada się niezwykle trudne zadanie przed Trójkolorowymi, ale zmagania ligowe nauczyły nas, że każdy mecz toczy się swoimi prawami, a w przypadku lepszej dyspozycji naszej drużyny każdy wynik jest możliwy. 

Lechici wystąpili w składzie:

Majchrowski – Majbroda, Paszkowski, Miazga, Szukiełowicz, Pietkiewicz, Januszczak (46′ Kuśnierz), Brzezicki (60′ Tomaszewski), Orzechowski (85′ Rudnicki), Terpiłowski, Szydziak.

Wyniki pozostałych meczów III Ligi Gr. III:

Ślęza Wrocław – Ruch Zdzieszowice 0 – 1 
Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 2 – 1
Pniówek Pawłowice Śląskie – Foto-Higiena Gać 1 – 1
KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Warta Gorzów Wielkopolski 1 – 0
Gwarek Tarnowskie Góry – Agroplon Głuszyna 5 – 2
Miedź II Legnica – Ruch Radzionków 0 – 0
MKS Kluczbork – Piast Żmigród 1 – 1
Zagłębie II Lubin – Górnik Polkowice 6 – 3