Raport z minionego weekendu

W miniony weekend nie udało się zdobyć Lechitom ligowych punktów, które w obecnej sytuacji są nam tak bardzo potrzebne. Mecz zakończył się zwycięstwem Rekordu Bielsko-Biała 1:0, po trafieniu Mateusza Glenia.

O komentarz pomeczowy poprosiliśmy asystenta trenera, Grzegorza Borowego:

Przespany początek meczu, zresztą to jest jakąś naszą bolączka, że lepiej wyglądamy w drugiej odsłonie meczu. Rekord w pierwszych 30 minutach utrzymywał się przy piłce, zresztą wiedzieliśmy, że robią to dobrze. Tylko tak naprawdę nic z tego nie wynikało. Przy bramce zadecydował jeden błąd, dłuższa piłka od stopera za naszą linię obrony i wpadło… W drugiej odsłonie całkowicie zdominowaliśmy bielszczan, lecz nie potrafiliśmy zamienić tego na zdobycz bramkową. Wszyscy Trenerzy i zawodnicy przeciwnych drużyn nas chwalą, ale w naszej sytuacji nic nam to niestety nie daje.

Wypowiedź Borowego zdają się potwierdzać słowa Piotra Jaroszka, trenera gości.

–  To był bardzo ciężki, trudny mecz. Jestem wręcz zdumiony faktem, że Lechia plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Przeciwko nam gospodarze zaprezentowali się bardzo solidnie. Można powiedzieć, że o ile pierwsza połowa spotkania minęła pod znakiem naszej, lekkiej przewagi, to po przerwie dzierżoniowianie zepchnęli nas od defensywy. Co tu ukrywać, przez większą część tej fazy meczu broniliśmy się – nie tai szkoleniowiec „rekordzistów” w pomeczowym komentarzu „na gorąco”.

Skład: Majchrowski – Paszkowski, Szukiełowicz, Korkuś, Orzechowski (89’ Terpiłowski), Słonecki, Pietkiewicz, Tomaszewski (46’ Brzezicki), Majbroda (85’ Kuśnierz), Szydziak (88’ Chlipała), Trzepacz

Kolejne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi, tym razem pokonując swoich rówieśników z Bolesławca 5:0. Trzy bramki zdobył Ziółkowski, a po jednym trafieniu dołożyli Kaczmarek, Chlipała i Rudnicki.

Obecnie młodzi Lechici zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów i startą 8 punktów do trzeciego miejsca, które obecnie zajmuje Chrobry Głogów (https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,26701.html)

Skład: Krzyżaniak – Sztuka, Hanusiewicz F. (60’ Słomian), Ziółkowski, Kaczmarek, Dzwolak, Woliński, Kozdrowski, Hanusiewicz K. (75’ Kotus), Chlipała (46’ Nawrot), Rudnicki

Juniorzy młodsi swoje ligowe spotkanie rozegrali w Łagiewnikach, gdzie przegrali 1:2. Honorowe trafienie dla Lechii zdobył Watuszko, skutecznie wykorzystując rzut karny.

Juniorzy młodsi w swojej grupie zajmują drugie miejsce z dorobkiem 9 punktów i stratą punktu do lidera, Zielonych Łagiewniki (https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,30764.html)

Skład: Krzyżaniak – Markulak, Zator, Segda, Żłobicki, Nawrot (46’ Bernacki), Skawiński, Chmielnicki, Watuszko, Górecki, Skupień