Seniorzy bez punktu. Juniorzy Starsi z cennym remisem

Lechici do Kluczborka pojechali z dużymi nadziejami i maksymalną motywacją do zdobycia pełnego kompletu punktów. Jednak już pierwsze minuty spotkania pokazały, że to nie będzie takie proste. Od samego początku gospodarze mocno ruszyli i już w pierwszym kwadransie dwukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. W pierwszej sytuacji strzał zawodnika MKSu został zablokowany przez Miazgę, przy drugiej znakomitymi umiejętnościami wykazał się Majchrowski.

W miarę upływu czasu Lechici coraz częściej przejmowali inicjatywę, jednak nie mieli pomysłu na wykończenie stwarzanych sobie sytuacji. Jeszcze większego tempa nabrała gra naszej drużyny po przerwie, kiedy to Trójkolorowi wyszli z szatni wyraźnie „naładowani” i tym razem to MKS musiał się trudzić i odbierać ataki Lechii. Najbliższej zdobycia bramki był wczoraj Trzepacz w 52 minucie, jednak piłka minimalnie poszybowała ponad poprzeczką. Niedługo później do strzału „przewrotką” złożył się Paweł Słonecki, jednak piłka i tym razem znalazła się minimalnie obok słupka. Bardzo dobrą zmianę dał Orzechowski, który z łatwością przedzierał się lewą stroną w pole karne przeciwnika. Niestety żadna ze stworzonych sytuacji nie została przełożona na celne trafienie.

Mecz dla Lechitów zakończył się jednak fatalnie. Kiedy wydawało się, że kontrolują grę, a wręcz cały czas naciskają na zdobycie bramki, w 88 minucie do Kluczbork wykorzystał sytuację i zdobył prowadzenie. Trójkolorowym niestety nie udało się doprowadzić do remisu, a tym samym z po raz kolejny wrócili do Dzierżoniowa bez punktów.

Skład: Majchrowski, Korkuś, Miazga (45+1’ Orzechowski), Szukiełowicz, Słonecki, Paszkowski, Majbroda, Szydziak, Tomaszewski, Pietkiewicz (76’ Brzezicki), Trzepacz

Żółte kartki: Pietkiewicz, Korkuś, Tomaszewski

W sobotę ligowe spotkanie rozegrali również Juniorzy Starsi. Na wyjeździe zmierzyli się z Górnikiem Polkowice, a remis 1:1 zapewnił Ziółkowski. Brawo Drużyna!

Skład: Krzyżaniak, Aksamit, Sztuka, Słomian, Dzwolak, Ziółkowski, Kaczmarek, Woliński, Hanusiewicz K., Hanusiewicz M., Rudnicki

Żółte kartki: Hanusiewicz M., Dzwolak