WYGRYWAMY Z SOKOŁEM 2:1

Po bardzo ciekawym i szybkim meczu pokonujemy na własnym stadionie Sokoła Marcinkowice 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli debiutujący w trójkolorowych barwach Marcin Orłowski oraz Piotr Tylka. Zwycięstwo naszemu zespołowi nie przyszło łatwo. Pierwsi na prowadzeni mogli wyjść goście , ale w 8 min. zmarnowali dogodną sytuacje do zdobycia bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i za chwilę to Lechici cieszyli się z prowadzenia. Bardzo dobrą akcję Knyrka zakończył skutecznie Orłowski . Jeszcze przed przerwą Lechici zdobyli drugiego gola. Tym razem Rzepski dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie najprzytomniej zachował się Piotr Tylka zdobywając plasowanym strzałem drugiego gola .Po przerwie Lechici mogli podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnych sytuacjach pudłowali Chlipała, Mikołaj Majewski i Orłowski. Końcówka należała do gości , którzy w 80 minucie strzelili gola kontaktowego i mocno nacisnęli gospodarzy. Bramki w tym spotkaniu już jednak nie padły i trzy punkty zostały w Dzierżoniowie.

Minuta po minucie.

8 min. mogło być 1:0 dla gości, ale Spaleniak fantastycznie broni.

9 min. bardzo dobrą akcję lewą stroną przeprowadza Knyrek, dogrywa do nieobstawionego Orłowskiego , który umieszcza piłkę w siatce. 1:0 dla Lechii.

19 min. ponownie świetna interwencja Spaleniaka, powinno być 1:1.

30 min. dośrodkowanie Rzepskiego wykańcza plasowanym strzałem Piotr Tylka, trójkolorowi prowadzą 2:0

Na drugą połowę oba zespoły wychodzą bez zmian.

50 min. strata w środku pola i kontra gości kończy się strzałem w słupek . Mamy szczęście , że Sokół nie zdobył gola kontaktowego.

55 min świetna akcja Lechitów , ale Chlipała z 8 metrów uderza na tyle źle , że bramkarz gości paruje piłkę na rzut rożny.

65 min. fatalne zagranie Chlipały, goście wychodzą z kontrą i ponownie bardzo dobrze broni Spaleniak.

69 min. bardzo dobrą akcję Rzepskiego nie potrafi zakończyć skutecznym strzałem Orłowski.

74 min. zmiana w zespole Lechii za Eltona wchodzi Mikołaj Majewski.

Już w swojej pierwszej akcji Majewski bliski podwyższenia wyniku.

76 min. druga zmiana w zespole Lechii za Arka Majewskiego wchodzi Maciek Rudnicki.

78 min. kolejna zmiana w naszym zespole za Tylkę Ziółkowski

80 min. po rzucie rożnym goście zdobywają bramkę kontaktową . 2:1.

88 min. za Orłowskiego wchodzi Michułka.

90 min. sędzia dolicza 4 minuty.

95 min. koniec spotkania . Lechici wygrywają 2:1

Zespoły wystąpiły w składach:  Lechia Dzierżoniów: Spaleniak – Korzeniowski, Chrapek, Łazarowicz, Knyrek – Chlipała, Elton (74M. Majewski)– Tylka (78 Ziółkowski), Orłowski (88 Michułka), A. Majewski (76 Rudnicki)

Sokół Marcinkowice : Janiczak, Polanowski, Rokicki, Spirov, Góral, Leończyk, Focoń, Kulej, Kobylnik, Wnęk, Rudolf w rezerwie Ratajczak, Siekanowicz, Wandel, Kosik, Wejerowski, Antas, Połomka