2020/21

Wyniki sezonu 2020/21 IV liga dolnośląska grupa wschodnia

1. kolejka 31 lipca, godzina 18:00    Bielawianka Bielawa – Lechia Dzierżoniów 4:1     Zasłużone zwycięstwo odniosła Bielawianka Bielawa pokonując w 68 derbach powiatu dzierżoniowskiego Lechię Dzierżoniów 4:1. Doświadczenie oraz większa jakość piłkarska były tego dnia po stronie gospodarzy i dlatego odnieśli przekonywujące zwycięstwo nad młodym i jeszcze w budowie zespołem trójkolorowych. Od początku zdecydowanie zaatakowali gospodarze i już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie. Po dziesięciu minutach naporu Bielawianki mecz się wyrównał. Gdy Lechici wyszli trochę wyżej zostali skutecznie skontrowani. Bardzo dobre prostopadłe podanie otrzymał Cegiełka i zagrał wzdłuż 5 metra bramki gości do Buryły, który pewnie wykończył podanie lewo skrzydłowego, otwierając wynik meczu. W 27 minucie powinno być 1:1 , ale Malec wygrał pojedynek sam na sam z Eltonem. W 38 minucie zawodnicy z Bielawy podwyższyli wynik meczu na 2:0. Bierność obrońców wykorzystał mocnym strzałem z ostrego konta Spychalski zdobywając drugiego gola. W 42 minucie nastąpiła dość kuriozalna sytuacja, faulowany w polu karnym był Chlipała jednak sędzia nie zareagował i po czym gospodarze wyprowadzili kontratak, który powinni zakończyć trzecim golem. Po zmianie stron dalej w natarciu są gospodarze, w 56 minucie Spalniek fantastycznie broni strzał Buryły. Minutę później jest już jednak bezradny po strzale Dorożyńskiego. Bielawianie nie zwalniają tempa i 67 minucie ponownie za sprawą Buryły podwyższają wynik na 4:0. W 75 minucie sędzia po dotknięciu piłki ręką jednego z  obrońców gospodarzy dyktuje rzut karny dla Lechii. Korkuś uderza jednak z jedenastu metrów na tyle źle, że Malec nie ma problemów z obroną tego strzału. Końcówka meczu to desperackie ataki gości na zachowanie twarzy w tym spotkaniu. W 90 minucie sędzia ponownie dyktuje rzut karny dla trójkolorowych. Tym razem Chrapek pokonuje już Malca i ustala wynik meczu na 4:1. Bielawianka pokazała dzisiaj, że będzie głównym kandydatem do awansu. Doświadczony zespół z Bielawy budowany przez Piotra Pietrewicza, obnażył wile niedoskonałości dzierżoniowskiej jedenastki. Wiele pracy czeka jeszcze trenera Pawła Sibika, aby lepiej poukładać ten młody i perspektywiczny zespół.Lechia Dzierżoniów wystąpiła w składzie: Spaleniak – Korzeniowski (67 Dzwolak), Łazarowicz, Korkuś, Chrapek (kapitan) – Tyłka (67 Ziółkowski), Chlipała, Rzepski, A. Majewski (65 Kaczmarek) – M. Majewski, Elton

2. kolejka 8 sierpnia, godzina 17:00      Lechia Dzierżoniów – Sokół Marcinkowice     2:1       Po bardzo ciekawym i szybkim meczu pokonujemy na własnym stadionie Sokoła Marcinkowice 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli debiutujący w trójkolorowych barwach Marcin Orłowski oraz Piotr Tylka. Zwycięstwo naszemu zespołowi nie przyszło łatwo. Pierwsi na prowadzeni mogli wyjść goście , ale w 8 min. zmarnowali dogodną sytuacje do zdobycia bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i za chwilę to Lechici cieszyli się z prowadzenia. Bardzo dobrą akcję Knyrka zakończył skutecznie Orłowski . Jeszcze przed przerwą Lechici zdobyli drugiego gola. Tym razem Rzepski dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie najprzytomniej zachował się Piotr Tylka zdobywając plasowanym strzałem drugiego gola .Po przerwie Lechici mogli podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnych sytuacjach pudłowali Chlipała, Mikołaj Majewski i Orłowski. Końcówka należała do gości , którzy w 80 minucie strzelili gola kontaktowego i mocno nacisnęli gospodarzy. Bramki w tym spotkaniu już jednak nie padły i trzy punkty zostały w Dzierżoniowie.  Lechia Dzierżoniów: Spaleniak – Korzeniowski, Chrapek, Łazarowicz, Knyrek – Chlipała, Elton (74M. Majewski)– Tylka (78 Ziółkowski), Orłowski (88 Michułka), A. Majewski (76 Rudnicki)    Sokół Marcinkowice : Janiczak, Polanowski, Rokicki, Spirov, Góral, Leończyk, Focoń, Kulej, Kobylnik, Wnęk, Rudolf w rezerwie Ratajczak, Siekanowicz, Wandel, Kosik, Wejerowski, Antas, Połomka

3. kolejka 12 sierpnia , godzina 17:00     Piast Nowa Ruda – Lechia Dzierżoniów      0:3       Po bramkach Bartosza Rzepskiego (44 min.), Patryka Chrapka z rzutu karnego (69 min.) i Mikołaja Majewskiego (93 min.)  pokonujemy na wyjeździe Piasta Nowa Ruda 3:0. Dla Mikiego było to pierwsze trafienie w trójkolorowych barwach, przypomnieć należy że to zawodnik rocznika 2002, a więc jeszcze junior. Lechia Dzierżoniów wystąpiła w składzie: Spaleniak – Korzeniowski, Chrapek, Łazarowicz, Knyrek – Tylka (67 Mikołaj Majewski), Chlipała (45 Korkuś), Elton, Arkadiusz Majewski ( 81 Ziółkowski) – Orłowski (88 Kaczmarek), Rzepski     Piast Nowa Ruda : Stec – Chabrowski, Florian, Kalka, Mika (87 Rakowski), Olczak (63 Kałwak), Orzechowski (80 Martynowicz), Pierzga, Polak, Szukiełowicz

4. kolejka 15-16 sierpnia     Lechia Dzierżoniów – pauza

5. kolejka 26 sierpnia , godzina 17:00     Lechia Dzierżoniów – GKS Mirków/Długołęka     7:0     W zaległym spotkaniu IV ligi Lechia Dzierżoniów pokonuje pewnie na stadionie przy ulicy Wrocławskiej GKS Mirków/Długołęka 7:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli : po dwie Elton, Orłowski i Rzepski, a jedno trafienie dołożył Zatwarnicki. GKS Mirków/Długołęka nie miał szans w starciu z Lechią Dzierżoniów. Dziś na stadionie przy ulicy Wrocławskiej grała tylko drużyna gospodarzy. Strzelanie bramek rozpoczął już w drugiej minucie Elton, który wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. W 22 minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Zatwarnicki wykańczając składną akcję całego zespołu. Po tej bramce zespół gości próbował przejąć inicjatywę, ale trwało to raptem tylko kilka minut. W 31 minucie zapał zawodników z Długołęki ostudził Marcin Orłowski strzelając trzecią bramkę. Chwilę później było już 5:0. Najpierw  gola zdobył Elton, wykańczając sytuację sam na sam z bramkarzem, a dwie minuty później Bartosz Rzepski najprzytomniej zachował się w polu karnym. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie meczu, przewaga naszej drużyny była jeszcze większa, rywale przez długie momenty nie mogli wyjść z własnej połowy, lecz brakowało skuteczności. Lechici zdobyli tylko dwie bramki. W 62 minucie pierwszą strzelił Marcin Orłowski, strzał z rzutu wolnego, a dziesięć minut później wynik meczu ustalił Rzepski. Oby więcej takich spotkań przed własną publicznością.

6. kolejka 29 sierpnia , godzina 17:00      Orzeł Ząbkowice – Lechia Dzierżoniów     1:5        Po bramkach Jakuba Chlipały, Piotra Tylki, Marcina Orłowskiego, Jakuba Knyrka i jednym golu samobójczym pokonujemy pewnie w Ząbkowicach Orła 5:1. Lechia Dzierżoniów wystąpiła w składzie : Spaleniak – Korzeniowski, Łazarowicz, Chrapek, Knyrek – A. Majewski (46 Zatwarnicki), Chlipała ( 80 Rudnicki), Elton (66 Miazga), Tylka (71 Ziółkowski) – Orłowski , Rzepski (82 Kaczmarek)Niewątpliwie nie tak wyobrażali sobie początek sezonu w Ząbkowicach Śląskich. Orzeł miał walczyć o czołowe lokaty, a jak na razie przegrywa mecz za meczem. Tym razem zdecydowanie lepsza była Lechia Dzierżoniów. W 24. minucie Marcin Orłowski zagrał na szesnasty metr do Jakuba Chlipały, a ten plasowanym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Piotrowi Gembarze. Dziesięć minut później ponownie w rolę asystenta wcielił się Orłowski. Tym razem wyłożył piłkę Piotrowi Tylce, który silnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy goście prowadzili już różnicą trzech bramek. W pole karne dośrodkował Tylka, a Konrad Maciak tak niefortunnie wybijał piłkę, że zaskoczył Gembarę. W 81. minucie gospodarze mieli rzut karny, po tym, jak Dominik Spaleniak sfaulował Mateusza Łaszczewskiego. Do piłki podszedł Dawid Kuriata, ale uderzył w środek bramki i górą był bramkarz Lechii. Chwilę później przyjezdni wygrywali już czterema bramkami. Składną akcję zespołu wykończył Orłowski. Nie był to jednak koniec strzelenia. W 85. minucie zdobył bramkę honorową. Z rzutu rożnego dośrodkował Łaszczewski, a piłkę w bramce głową umieścił Tomasz Robak. W 88. minucie wynik ustalił Jakub Knyrek, wykorzystując sytuację sam na sam. Jak widać Lechia podniosła się po inauguracyjnej porażce w Bielawie i odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo, a do rozegrania ma jeszcze zaległy mecz z GKS-em Mirków/Długołęka. Pojedynek zostanie rozegrany w środę, 9 września. – Byłem pełen obaw, ponieważ ostatni mecz ligowy rozegraliśmy trzy tygodnie temu. Na przestrzeni całego meczu prezentowaliśmy się lepiej, ale mieliśmy też dużo szczęścia, zwłaszcza w pierwszej połowie – powiedział Paweł Sibik, trener Lechii. Należy wspomnieć, że w zespole Lechii zadebiutował pozyskany z Miedzi Legnica Mateusz Zatwarnicki. – Rozmawialiśmy z Mateuszem już wcześniej, ale sprawa zaczęła się przeciągać. Dopiero przed kilkoma dniami sfinalizowaliśmy transfer. Mateusz odbył z nami dopiero dwa treningi, jeszcze poznaję zespół, poznaję ligę, ale nie mam wątpliwości, że szybko się wkomponuje i będzie stanowił o sile Lechii – dodał Sibik.

7. kolejka 5 września , godzina 16:00      Lechia Dzierżoniów – LKS Bystrzyca Górna     4:1       Czwarte zwycięstwo z rzędu. Lechici po falstarcie w Bielawie łapią wiatr w żagle i z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Tym razem wyższość naszych piłkarzy musieli uznać zawodnicy z Bystrzycy Górnej. Bramki dla naszego zespołu w tym spotkaniu zdobyli : trzy Marcin Orłowski (31′, 38′, 54′) i Mikołaj Łazarowicz ( rzut karny 84′). Lechia Dzierżoniów: Spaleniak – Korzeniowski, Łazarowicz, Chrapek, Knyrek, Zatwarnicki (83 Ziółkowski), Chlipała (61 Mizaga), Elton (86 Kaczmarek), Tylka (61 A. Majewski)- Rzepski (86 Rudnicki), Orłowski (76 Korkuś)       LKS Bystrzyca Górna: Szczepaniuk, Czarny, A. Somala, Emerson Junio Aires Caetano (55 D. Ciuba), M. Somala (73 Dubojski), Ł. Somala, Mazanka, Kobiela, Italo Rocha De Olivera, E. CiubaŻółte kartki otrzymali: Jakub Knyrek, Marcin Orłowski, Damian Korkuś, Arkadiusz Majewski (LECHIA) oraz Maciej Mazanka i Emerson Junio Aires Caetano (LKS Bystrzyca Górna)

8. kolejka 12 września , godzina 15:00       Orzeł Prusice – Lechia Dzierżoniów     1:10       Lechici spotkanie w Prusicach rozstrzygnęli na swoją korzyść już w pierwszych 28 minutach spotkania, pokonując bramkarza gospodarzy siedmiokrotnie. Festiwal strzelecki rozpoczął już w drugiej minucie Mikołaj Łazarowicz. W 8 i 14 minucie na listę wpisał się Marcin Orłowski. W 19 minucie na 4:0 wynik podwyższył Mateusz Miazga. Dwie minuty później pierwszego hattrica zaliczył Marcin Orłowski, który w przeciągu 13 minut zdobył dla trójkolorowych trzy bramki. Nie gorszy chciał być Elton, ale on potrzebował 22 minuty na skompletowanie drugiego w tym meczu hattricka (23′, 28′,45′). Po przerwie i dokonaniu przez trenera Pawła Sibika sześciu zmian Lechici spuścili z tonu mając mecz pod zdecydowaną kontrolą. W tej części gry swoje gole dołożyli Bartosz Rzepski w 58 minucie i drugiego swojego gola w tym meczu Mateusz Miazga. Trójkolorowi wystąpili w składzie – Derbisz – Korzeniowski, Łazarowicz, Chrapek, Knyrek – Zatwarnicki, Chlipała, Miazga, Rzepski – Elton, Orłowski na zmiany w drugiej połowie weszli Kaczmarek, M. Majewski, Tylka, Ziółkowski, A. Majewski i Korkuś

9. kolejka 19 września , godzina 16:00       Lechia Dzierżoniów – Pogoń Pieszyce       4:0      Po bramkach Eltona, Patryka Chrapka, Mateusza Zatwarnickiego i Mikołaja Łazarowcza pokonujemy pewnie Pogoń Pieszyce 4:0. Lechia Dzierżoniów wystąpiła w składzie : Spaleniak – Korzeniowski, Łazarowicz, Chrapek, Knyrek (81 Kaczmarek) – Zatwarnicki (68 Tylka), Chlipała, Miazga (77 Korkuś), Rzepski (83 Ziółkowski) – Elton (80 Rudnicki), Orłowski (72 A. Majewski)

10. kolejka 26 września , godzina 16:00       AKS Strzegom – Lechia Dzierżoniów     2:3        Po bramkach Patryka Chrapka z rzutu karnego, Eltona i Bartosza Rzepskiego wygrywamy bardzo ważne spotkanie w Strzegomiu i wychodzimy na prowadzenie w tabeli IV ligi.

11. kolejka 3 października, godzina 15:00       Lechia Dzierżoniów – Piast Żerniki      2:0        Po bramkach Marcina Orłowskiego  i Arkadiusza Majewskiego pokonujemy Piasta Żerniki i umacniamy się na pozycji lidera. Brawo drużyna. Lechia Dzierżoniów : Spaleniak – Korzeniowski, Chrapek, Łazarowicz , Knyrek – Zatwarnicki (86 Tylka), Mizaga ( 89 Aldair), Chlipała (90 Ziółkowski), Rzepski (90 Rudnicki)- Orłowski(88 Orłowski), Elton (81 A. Majewski)

12. kolejka 21 października , godzina 15:00       Unia Bardo – Lechia Dzierżoniów       0:5       Bramki zdobyli 0:1 45′ Miazga, 0:2 60′ Elton, 0:3 69′ Orłowski, 0:4 72′ Rzepski, 0:5 86′ Kaczmarek.  Jedenaste kolejne zwycięstwo trójkolorowych i powrót na pozycję lidera rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando Lechitów. Po mimo dużej przewagi w polu nie potrafiliśmy jednak rozmontować obrony gospodarzy i stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych. Jeden z kontrataków Unii powinien dla nich skończyć się bramką , ale strzał napastnika gospodarzy wylądował na słupku bramki strzeżonej przez Derbisza. Szczęśliwa dla trójkolorowych okazała się ostatnia minuta pierwszej odsłony meczu. Mateusz Zatwarnicki dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu bramkowym najprzytomniej zachował się Mateusz Miazga umieszczając piłkę w bramce z najbliższej odległości. Po zmianie stron przewaga trójkolorowych była jeszcze większa , a gospodarze właściwie nie wychodzili z własnej połowy. Kwestią czasu były kolejne bramki. Na 2:0 w 60 minucie wynik podwyższył Elton wykańczając bardzo dobre podanie Zatwarnickiego. W 69 minucie było już 3:0. Tym razem Mateusz Zatwarnicki dośrodkował wprost na głowę Marcina Orłowskiego , który pewnie umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później w podobnych okolicznościach Marcin Orłowski dogrywa piłkę do Bartka Rzepskiego , który podwyższa wynik na 4:0. Festiwal strzelecki w drugiej połowie zakończył w 86 minucie Jakub Kaczmarek. Sześć minut od pojawienia się na boisku fantastycznym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania na 5:0. Lechia Dzierżoniów : Derbisz – Korzeniowski (79 Ziółkowski), Sztuka, Chrapek, Knyrek (71 Dzwolak)– Zatwarnicki (70 Tylka), Aldeir, Miazga, Rzepski (77 Rudnicki) – Elton, Orłowski (80 Kaczmarek)

13. kolejka 17 października , godzina 13:00      Lechia Dzierżoniów – Moto-Jelcz Oława     1:0       Po bramce w 27 minucie meczu zdobytej przez Eltona pokonujemy czwarty w tabeli Moto-Jelcz Oława 1:0. Jest to dziesiąty kolejny komplet punktów trójkolorowych w tym sezonie . Oby ta dobra passa trwała jak najdłużej. W tym jakże ważnym spotkaniu pod nieobecność Mikołaja Łazarowicza na boisku zobaczyliśmy debiutującego w pierwszym zespole dziewiętnastoletniego Łukasza Sztukę.   Lechici wystąpili w składzie: Derbisz – Korzeniowski, Sztuka, Chrapek, Knyrek (80 Rudnicki) – Zatwarnicki (90 Kaczmarek), Miazga (81 Aldair), Chlipała, Rzepski – Elton (83 A. Majewski), Orłowski

14. kolejka 25 października , godzina 14:30        Orzeł Lubawka – Lechia Dzierżoniów        2:3           Pierwszą połowę Lechici mocno przespali. Mimo dużej przewagi w polu nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji bramkowych, aby pokonać golkipera gospodarzy. Niemrawość w ich poczynaniach wykorzystali zawodnicy Orła i przeprowadzili wzorowo kontratak obejmując prowadzenie. W przerwie w składzie trójkolorowych nastąpiła jedna zmiana za Macka Rudnickiego na boisku zobaczyliśmy Korkusia, w związku z tym Elton został przesunięty do przodu , a Bartek Rzepski na prawe skrzydło. Lechici zdecydowanie mocniej zaatakowali i już w 49 minucie doprowadzili do remisu. Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Zatwarnickiego bezpośrednio wylądowało w bramce gospodarzy. Zawodnicy Orła domagali się jeszcze faulu na bramkarzu , ale sędzia nic takiego się nie dopatrzył i mieliśmy remis. Ataki Dzierżoniowian wzmogły się jeszcze bardziej. W 57 minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Knyrek , który w nieprzepisowy sposób został powstrzymany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Chrapek i mieliśmy 2:1.W 71 minucie mieliśmy już 3:1 dla trójkolorowych. Bardzo dobrze ponownie dośrodkował z rzutu wolnego Zatwarnicki i Elton głową z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W 90 minucie piłkarze z Lubawki zdobyli jeszcze bramkę kontaktową , ale nie było ich stać już na więcej i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 dla przyjezdnych. Lechici nie zaprezentowali się dzisiaj najlepiej , ale cieszy kolejny komplet punktów i umocnienie się na pozycji lidera z przewagą pięciu punktów nad Bielawianką. Lechia Dzierżoniów : Derbisz – Korzeniowski, Sztuka, Chrapek, Knyrek (88′ Dzwolak)– Rudnicki (46′ Korkuś), Miazga (82′ Dawidziak), Elton (88′ Kaczmarek), Zatwarnicki ( 73′ A. Majewski)– Rzepski (85′ Tylka), Orłowski.

15. kolejka 31 października , godzina 14:00       Lechia Dzierżoniów – Nysa Kłodzko       2:0        Po bramkach Marcina Orłowskiego i Mateusza Zatwarnickiego pokonujemy Nysę Kłodzko 2:0. Było to 13 kolejne zwycięstwo podopiecznych Pawła Sibika w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Trzy punky pozwoliły umocnić się na pozycji lidera z 5 punktami przewagi nad Bielawianką mając jeden mecz mniej. Lechia Dzierżoniów wystąpiła  w składzie:  Spaleniak – Korzeniowski, Łazarowicz, Chrapek, Knyrek – Zatwarnicki (83′ Ziółkowski), Miazga, Aladeir (78′ Korkuś), Rzepski (46′ A. Majewski) – Elton (86′ Kaczmarek), Orłowski (86′ Tylka)