Lechia II

Lechia 2 Dzierżoniów ponownie na piłkarskiej mapie dolnego śląska.

Niewątpliwe sukcesy pierwszej drużyny dzierżoniowskiej Lechii nieco przyćmiły nowo powstałą ekipę rezerw, które równie z przytupem pokazują swój potencjał na lokalnych boiskach. Lechia 2 Dzierżoniów, to tak naprawdę inicjatywa 2 zaprzyjaźnionych klubów – Lechii i Niemczanki Niemcza, które połączyły siły, aby dać szansę szerszej grupie zawodników. W Drużynie występują gracze, którzy aplikują do gry w pierwszym zespole, jak również piłkarze na „futbolowej emeryturze”.

Chcieliśmy stworzyć możliwość kontynuowania gry dla zawodników, którzy kończą wiek juniora, dla Lechitów grających w niepełnym wymiarze czasowym w 1 zespole, jak również dla lokalnych, niespełnionych talentów, chcących wystąpić z „Elką” na piersi.

Dzięki współpracy z niemczańskim klubem, mamy możliwość rozgrywania meczy „u siebie” na boisku sąsiada zza miedzy, gdzie podejmujemy okoliczne zespoły występujące w „serie B”.

Kadra zespołu nadal nie jest pełna, dlatego zachęcamy niezdecydowanych do kontaktu z klubem i dołączenia do trójkolorowej rodziny.