lata 2020/2030

KOLEJNA DEKADA - LATA 2020-30

Kolejne dziesięciolecie rozpoczęło się od nierozegrania rundy wiosennej sezonu 2019/20 z powodu pandemii koronawirusa. Po mimo przerwy w rozgrywkach działacze i trener trójkolorowych Paweł Sibik mocno popracowali. Przed nowym sezonem rozgrywkowym do Dzierżoniowa z Pogoni Pieszyce trafili Marek Korzeniowski i Bartosz Rzepski. W obawie przed przerwaniem rozgrywek liga wystartowała już w lipcu. W pierwszej kolejce Lechiści zmierzyli się w Bielawie z faworytem rozgrywek. Porażka 1:4 z Bielawianką umocniła wszystkich, że to biało-niebiescy będą rozdawać karty w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Po tym spotkaniu do zespołu dołączył kolejny bardzo doświadczony zawodnik Marcin Orłowski, który przyszedł z I-ligowej Puszczy Niepołomice. Trójkolorowi zaczęli się rozpędzać i wygrywali mecz za meczem. Na koniec sierpnia dość przypadkowo do zespołu dołączył kolejny zawodnik – Mateusz Zatwarnicki, który miał ogromy wpływ na postawę trójkolorowych w dalszej części sezonu.  Od porażki w Bielawie do końca rundy jesiennej podopieczni Pawła Sibika nie stracili punktu i po kolejnych 17 zwycięstwach z rzędu, cieszyli się z mistrza jesieni z przewagą 8 punktów nad faworyzowaną Bielawianką. Wiosnę rozpoczęliśmy ponownie od porażki z Bielawianką 1:2.