Trójkolorowi spadli z pozycji lidera, miejmy nadzieję że tylko do środy, kiedy zgrają zaległy pojedynek w Mirkowie. Pauza oraz zły stan boiska GKS spowodowały, że Lechici w majówkę nie zagrali żadnego pojedynku w porównaniu do wszystkich innych zespołów czwartej ligi. Skrzętnie to wykorzystali Bielawianie i po zwycięstwie w Prusicach 2:1 awansowali na fotel lidera. Po dwóch remisach w końcu wygrał AKS Strzegom pokonując na własnym stadionie Polonię Trzebnica 1:0. Z jednym punktem pozostaje dalej Pogoń Pieszyce, która tym razem nie sprostała ekipie z Wielkiej Lipy i ulegli na stadionie przy ulicy Hermana 0:2. W pozostałych meczach 24 kolejki IV ligi spotkania zakończyły się następującymi wynikami :
Mechanik Brzezina | 4-2 | Unia Bardo | 3 maja, 16:00 |
Moto Jelcz Oława | 3-1 | Nysa Kłodzko | 3 maja, 17:00 |
Piast Żerniki (Wrocław) | 0-1 | MKP Wołów | 3 maja, 15:00 |
AKS Strzegom | 1-0 | Polonia Trzebnica | 3 maja, 17:00 |
Pogoń Pieszyce | 0-2 | Sokół Wielka Lipa | 3 maja, 17:00 |
Orzeł Prusice | 1-2 | Bielawianka Bielawa | 3 maja, 17:00 |
LKS Bystrzyca Górna | 1-3 | Sokół Marcinkowice | 3 maja, 17:00 |
Orzeł Ząbkowice Śląskie | 1-1 | Piast Nowa Ruda | 3 maja, 17:00 |
GKS Mirków/Długołęka | – | Lechia Dzierżoniów | 5 maja, 17:00 |
Aktualna tabela IV ligi:
RAZEM | DOM | WYJAZD | |||||||||||||
Nazwa | M. | Pkt. | Z. | R. | P. | Bramki | Z. | R. | P. | Bramki | Z. | R. | P. | Bramki | |
1. | Bielawianka Bielawa | 23 | 58 | 18 | 4 | 1 | 83-17 | 10 | 1 | 0 | 61-9 | 8 | 3 | 1 | 22-8 |
2. | Lechia Dzierżoniów | 21 | 57 | 19 | 0 | 2 | 73-21 | 10 | 0 | 1 | 32-7 | 9 | 0 | 1 | 41-14 |
3. | AKS Strzegom | 23 | 53 | 16 | 5 | 2 | 64-18 | 10 | 1 | 1 | 35-8 | 6 | 4 | 1 | 29-10 |
4. | MKP Wołów | 23 | 43 | 13 | 4 | 6 | 52-30 | 6 | 3 | 2 | 25-13 | 7 | 1 | 4 | 27-17 |
5. | Sokół Marcinkowice | 23 | 38 | 12 | 2 | 9 | 56-36 | 6 | 1 | 4 | 30-18 | 6 | 1 | 5 | 26-18 |
6. | Moto Jelcz Oława | 22 | 38 | 11 | 5 | 6 | 46-25 | 8 | 1 | 2 | 25-8 | 3 | 4 | 4 | 21-17 |
7. | Mechanik Brzezina | 23 | 38 | 12 | 2 | 9 | 57-53 | 6 | 1 | 3 | 28-17 | 6 | 1 | 6 | 29-36 |
8. | Sokół Wielka Lipa | 23 | 37 | 11 | 4 | 8 | 48-36 | 5 | 3 | 3 | 20-17 | 6 | 1 | 5 | 28-19 |
9. | Polonia Trzebnica | 23 | 36 | 11 | 3 | 9 | 36-27 | 7 | 0 | 4 | 18-12 | 4 | 3 | 5 | 18-15 |
10. | Piast Żerniki (Wrocław) | 23 | 34 | 9 | 7 | 7 | 42-26 | 5 | 5 | 2 | 26-10 | 4 | 2 | 5 | 16-16 |
11. | Orzeł Ząbkowice Śląskie | 23 | 33 | 10 | 3 | 10 | 43-43 | 6 | 2 | 4 | 22-19 | 4 | 1 | 6 | 21-24 |
12. | Piast Nowa Ruda | 22 | 30 | 8 | 6 | 8 | 36-38 | 5 | 2 | 4 | 22-19 | 3 | 4 | 4 | 14-19 |
13. | GKS Mirków/Długołęka | 22 | 27 | 8 | 3 | 11 | 33-47 | 4 | 2 | 5 | 19-29 | 4 | 1 | 6 | 14-18 |
14. | Nysa Kłodzko | 23 | 26 | 7 | 5 | 11 | 38-45 | 3 | 4 | 4 | 19-17 | 4 | 1 | 7 | 19-28 |
15. | LKS Bystrzyca Górna | 23 | 21 | 5 | 6 | 12 | 33-52 | 3 | 3 | 6 | 24-23 | 2 | 3 | 6 | 9-29 |
16. | Unia Bardo | 22 | 18 | 5 | 3 | 14 | 33-65 | 3 | 1 | 7 | 16-34 | 2 | 2 | 7 | 17-31 |
17. | Orzeł Lubawka | 22 | 16 | 4 | 4 | 14 | 29-75 | 2 | 2 | 8 | 21-44 | 2 | 2 | 6 | 8-31 |
18. | Orzeł Prusice | 23 | 7 | 2 | 1 | 20 | 32-113 | 2 | 1 | 9 | 15-45 | 0 | 0 | 11 | 17-68 |
19. | Pogoń Pieszyce | 23 | 1 | 0 | 1 | 22 | 16-83 | 0 | 1 | 11 | 10-33 | 0 | 0 | 11 | 6-50 |