“Czas na przemyślenia”

Przegraną z Pogonią Pieszyce Lechia Dzierżoniów zakończyła piłkarski sezon w 2019 roku. Słaba końcówka roku sprawiła, że Lechici przed rundą rewanżową znajdują się w dolnej części tabeli. Nasza drużyna w 16 meczach zgromadziła 23 punkty, odnosząc po 7 zwycięstw i porażek i notując dwa remisy.

Po zakończonej rundzie poprosiliśmy o komentarz kapitana drużyny, Grzegorza Borowego:

– Ciężko cokolwiek powiedzieć, mieliśmy spore ambicje, bo przecież o to chodzi w sporcie, aby walczyć o jak najwyższe cele i stawianie sobie poprzeczki bardzo wysoko. Przygotowując się przed tym sezonem, powiedzieliśmy sobie jasno, że walczymy o powrót do 3 ligi.

– Niestety, po nawet nie całej rundzie, a kilku pierwszych kolejkach wiadomo było, że jednak ten cel będziemy musieli powoli weryfikować. Dużo rzeczy miało na to wpływ, kontuzje, kartki, przemeblowanie składu, sięgając pamięcią nie zagraliśmy chyba żadnego meczu w pełnym składzie osobowym.

– Nie chcę się wybielać, bo nasza dyspozycja, a czasami podejście, nie pozwalało na to aby wygrywać mecze z bardziej zdeterminowanym przeciwnikiem, ale przecież wiedzieliśmy jak inne zespoły będą podchodzić do spotkań z nami. Za nasza postawę pozostaje mi tylko przeprosić kibiców, którzy byli na stadionie i musieli na to wszystko patrzeć. Najgorsze, że rozczarowaliśmy samych siebie… Czas na przemyślenia, dobrze, że ta runda dobiegła końca – podsumował rundę Grzegorz.