III runda Pucharu Polski dla Lechii

Zgodnie z planem: w Ziębicach wygrywamy 2:1 po bramkach Eltona i Pietkiewicza.

Należy jednak przyznać, że nie był to prosty pojedynek dla Trójkolorowych. Choć od samego początku to Lechia dyktowała warunki to na rozstrzygnięcie spotkania musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Pierwsza zakończyła się bezbramkowym remisem. Lechici nie zdołali przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę Sparty.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wpadła pierwsza bramka, jednak to nie Lechia, a Sparta objęła prowadzenie po celnym strzale Nicponia. Na odpowiedź czekaliśmy dosłownie kilka minut i w 55 minucie było już 1:1 po golu Eltona. Zwycięskie trafienie dl Lechii zdobył Pietkiewicz, który pewnie wykorzystał rzut karny. Lechia mecz kończyła w dziesięciu. W 90. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Elton.

W czwartej rundzie PP zmierzymy się z Zielonymi Łagiewniki. Spotkanie zostało zaplanowane na 25.09.2019 (środa).