PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO

W dobie walki z koronawirusem wszystkie sprawy związane z piłką nożną zeszły na drugi plan, ale chcemy mimo wszystko podsumować okres przygotowawczy pierwszego zespołu. W naszych dotychczasowych newsach związanych z naszymi drużynami podawaliśmy różne informacje, które były często komentowane. Bardzo dziękujemy za obserwowanie naszej strony www i fanpage. Często zadają państwo różnego rodzaju pytania, oraz komentują wydarzenia. Niestety nie jesteśmy w stanie na wszystkie odpowiadać. To nie jest profil plotkarski tym bardziej, że większość z państwa była kiedyś związana z klubem. Prosimy więc o bezpośredni kontakt w sprawach, które was niepokoją. Drzwi dla naszych sympatyków codziennie są otwarte od godz. 10-00 do 18-00 gdzie można spokojnie porozmawiać i dowiedzieć się wszystkiego o naszych drużynach oraz o funkcjonowaniu klubu.
Termin rozpoczęcia rozgrywek na razie został przesunięty na 28 marca, ale mówi się o tym że rozgrywki mogą się w ogóle nie odbyć. W tym momencie wiele spraw dotyczących rozpoczęcia rozgrywek stanęły pod wielkim znakiem zapytania. Sztab szkoleniowy oraz wszystkie drużyny zmuszone zostały do zawieszenie treningów i na ten czas zawodnicy trenują indywidualnie. W trakcie okresu przygotowawczego do Kadry szkoleniowej dołączyli: Marcin Kamieniarz trener bramkarzy, Damian Mularczyk fizjoterapeuta oraz blisko finalizacji jest osoba odpowiedzialna za skauting. Kierownikiem drużyny został Adam Bagiński.
Przygotowania do rozgrywek podopieczni Pawła Sibika rozpoczęli już 8 stycznia. Od początku sytuacja kadrowa nie wyglądała dobrze. Drużyna, która miała powalczyć o powrót do 3 ligi nie sprawdziła się zajmując dopiero 9 miejsce po rundzie jesiennej. Kilku podstawowych naszych zawodników szukało sobie nowych pracodawców i nie bardzo byli skłonni dalej reprezentować barw klubu. Już na początku przygotowań oczywiste było , że przy ulicy Wrocławskiej nie zobaczymy Grzegorza Borowego. Nasz były kapitan i asystent trenera był chętny przejść do Polonii-Stali Świdnica i już w styczniu za porozumieniem stron stał się zawodnikiem lidera IV ligi. Od początku przygotowań chęci gry w Dzierżoniowie nie wyrażał również Paweł Słonecki i szukał klubu. Dopiero dwa tygodnie przed pierwotnym rozpoczęciem rozgrywek IV ligi doszedł do porozumienia z Bielawianką i w rundzie wiosennej zagra w biało-niebieskich barwach. Podobna sytuacja była z Piotrem Pietkiewiczem, ale ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i tego bardzo wartościowego zawodnika zobaczymy na stadionie przy ulicy Wrocławskiej. W Lechii nie zobaczymy jeszcze Dawida Domaradzkiego, który wrócił do AKS Strzegom oraz Jakuba Kierkiewicza. Ten drugi wyjechał z kraju i próbuje swoich sił w Anglii. Kadry pierwszego zespołu nie udało się radykalnie wzmocnić. Do zespołu dołączyli wychowankowie Adam Drąg i Łukasz Grzywiński ( obaj z Orła Ząbkowice). Po półrocznej kontuzji do kadry pierwszego zespołu powrócił Maciej Rudnicki. Ten bardzo utalentowany chłopak niestety bardzo często boryka się z różnymi urazami, co niestety niekorzystnie wpływa na jego rozwój. Do zespołu dołączył jeszcze Andrzej Szachniewicz. Pół roku temu wywalczył awans do IV ligi z Victorią Tuszyn i dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu. W kadrze pierwszego zespołu zobaczymy jeszcze bramkarza Aleksandra Krzyżaniaka, który w ostatnim czasie zrobił spore postępy będąc pierwszym bramkarzem juniora starszego.
Sytuacja klubu po ostatnich wydarzeniach, spadek z 3 ligi oraz odległe miejsce po rundzie jesiennej 4 ligi pokazuje, że czas na pewne zmiany. Formuła, która obowiązywała do tej pory nic nie wnosiła i nie przynosiła zamierzonych efektów. Proces wprowadzanych zmian wymaga cierpliwości, a dotychczasowe poczynania uczą pokory. Drużyna jest w trakcie przebudowy i wierzymy, że da to efekt w postaci dobrej gry i w konsekwencji powrotu na 3 ligowe boiska.
Niebawem podsumowanie okresu przygotowawczego juniorów starszych i młodszych.