WAŻNE ZWYCIĘSTWO Z POLONIĄ ŚRODA ŚLĄSKA

Trudny mecz i bardzo ważne zwycięstwo. W minioną sobotę Lechia pokonała 2-1 świetnie spisującą się w rundzie wiosennej Polonię Środa Śląska.

Podopieczni Pawła Sibika powtórzyli wynik z rundy jesiennej, kiedy to po ciężkim boju również 2-1 pokonali na wyjeździe zespół Polonii. Tym razem już po 21 minutach  bardzo dobrej gry lechici prowadzili 2-0, a dwie bramki – podobnie jak tydzień wcześniej w Głogowie – zdobyli Marcin Orłowski i Bartosz Rzepski.

W drugiej połowie nieco lepiej prezentowali się na boisku goście, ale i trójkolorowi (w tym meczu w szczęśliwych jak się okazało żółto-czerwono-niebieskich barwach) mieli swoje bardzo dobre sytuacje. Ostatecznie niezwykle cenne trzy punkty zostają w Dzierżoniowie.

Lechia Dzierżoniów – Polonia Środa Śląska 2-1 (2-0)

1-0 Orłowski (7), 2-0 Rzepski (21), 2-1 Sinicki (73)

Filip Smolak – Jakub Chlipała (71’ Łukasz Sztuka), Kamil Juraszek, Kacper Franaszczyk, Maksym Gendera, Bartosz Rzepski (80’ Arkadiusz Kozłowski), Sebastian Kijkowski (63’ Gigi Baidarashvili), Revaz Khinchiashvili, Dawid Wasilewski (68’ Dawid Wasilewski), Michał Ciarkowski (73’ Dominik Watuszko), Marcin Orłowski

Sędzia: Maciej Kwiecień, widzów ok. 250